ALTUM aizdevumi visā Latvijā biznesa uzsākšanai šogad pārsniedz 8 miljonus eiro, Kurzemē atbalsta apjoms pieaudzis par 60%

Attīstības finanšu institūcija ALTUM biznesa uzsācējiem visā Latvijā šī gada pirmajos deviņos mēnešos uzņēmējdarbības uzsākšanai aizdevumus piešķīrusi vairāk nekā 8,2 miljoni eiro apmērā, kas ir lielākais apjoms pēdējo piecu gadu laikā. Salīdzinot ar 2017. gada deviņiem mēnešiem gan pēc izsniegto aizdevumu kopskaita, gan pēc piešķirtā finansējuma apjoma pieaugums ir 40%.

 Jauno uzņēmēju aktivitāte, izmantojot valsts atbalsta programmu aizdevumus, pieaugusi teju visos Latvijas reģionos. Lielākais aizdevumu skaita pieaugums šā gada 9 mēnešos fiksēts Zemgalē (+45%), savukārt liels atbalstīto biznesa projektu kopsummas pieaugums ir Vidzemē (+89%), Zemgalē (+69%) un Kurzemē (+60%), kas liecina par lielāka apjoma biznesa ideju īstenošanu. Uzņēmēju aktivitāte, izmantojot valsts atbalstu, pieaugusi arī Latgalē (aizdevumu skaits pieaudzis par 8%), vienlaikus nedaudz samazinoties kopējam piešķirtā finansējuma apjomam, kas liecina, ka jaunie uzņēmēji šajā reģionā biznesu sāk ar mazāka apjoma projektiem. Pretēja aina ir Rīgas un Pierīgas reģionā, kur kopējais piešķirtā finansējuma apjoms audzis par 26%, taču projektu skaits samazinājies par 7%.

Kopumā šī gada pirmajos 9 mēnešos ir izsniegti teju 400 aizdevumi uzņēmējiem no tādām nozarēm kā ēdināšana, viesu izmitināšana un dažādi citi pakalpojumi (34%), ražošana (28%), lauksaimniecība, mežsaimniecība un zivsaimniecība (15%), tirdzniecība (12%), būvniecība (9%) un transporta pakalpojumi (2%).

Ilze Grundmane, ALTUM Kurzemes reģiona vadītāja:

“Kurzemnieki ir aktīvi savu biznesa ideju attīstītāji, to apliecina gan biznesa uzsācēju projektu skaita, gan izmantotā finansējuma pieaugums, kas šogad deviņos mēnešos jau pārsniedzis miljonu eiro. Aicinu arī citus uzņēmējus izmantot plašās iespējas, ko sniedz ALTUM valsts atbalsta programmas gan pieredzējušiem, gan jauniem un perspektīviem uzņēmējiem, jo finanšu pieejamība jaunu ideju realizēšanai ir tieši šobrīd īpaši plaša.”

Sauso putru bērniem ražotājs “Mazo lāču putra” ir viens no Kurzemes reģiona uzņēmumiem, kurš, pateicoties ALTUM finansiālajam atbalstam, spēja veiksmīgi attīstīt savu perspektīvo biznesu. Uzņēmuma vadītāja Laura Prūse atzīst, ka ģimenes pieredze un attieksme pret biznesu kopumā var palīdzēt un iedrošināt sekot savam sapnim – arī nišas produktu konkurētspējīgi virzīt tirgū. Uzzini vairāk par “Mazo lāču putras” biznesa pieredzi ALTUM Youtube kanālā “Drosmes stāsti”.

Plašāka informācija ar statistikas datiem par biznesa uzsācējiem izsniegtajiem aizdevumiem, to apmēriem visā Latvijā ir aplūkojama ALTUM sociālo tīklu kontos – Facebook, Twitter, LinkedIn.

Biznesa uzsācēji aizdevumos var saņemt līdz 150 000 eiro, ar atmaksas termiņu līdz 10 gadiem, nekustamā īpašuma iegādes, būvniecības un renovācijas projektiem – līdz 15 gadiem. Aizdevums līdz 7 tūkstošiem eiro pieejams bez aizņēmēja līdzfinansējuma, virs šīs summas ar 10% līdzfinansējumu.

Sākot no šā gada augusta klienti pieteikumus valsts atbalsta programmu finansējumam un tam nepieciešamos dokumentus var iesniegt tikai elektroniski. Vienlaikus klientiem ir samazināts arī iesniedzamo dokumentu skaits.

Avots: Sandra Eglīte, ALTUM sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējie pievienotie notikumi