Ventspils atzīta par investīcijām draudzīgāko republikas pilsētu

  1. gada 7. novembrī Rīgā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, notika otrā indeksa “Investīcijām draudzīgākā pašvaldība” atvēršana, un Ventspils tika atzīta par investīcijām draudzīgāko republikas nozīmes pilsētu Latvijā.

Indeksu “Investīcijām draudzīgākā pašvaldība” ir izveidojusi Latvijas Biznesa savienība, iniciatīvas “Atbalsti mazo biznesu!” organizētāji, sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Indekss balstīts uz pašvaldību pašnovērtējumu, aktivitāti uzņēmējdarbības atbalsta infrastruktūras veidošanā un pašvaldību teritorijā esošo uzņēmumu finanšu un ekonomiskajiem rādītājiem. Republikas pilsētu grupā otrajā vietā ierindojās Valmiera, bet trešajā – Liepāja.

Šāds indekss tika izveidots 2016. gadā, un arī pirms diviem gadiem Ventspils tika atzīta par investīcijām draudzīgāko republikas pilsētu Latvijā.

Saņemot apbalvojumu, Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1. vietnieks infrastruktūras jautājumos Jānis Vītoliņš norādīja, ka papildu investīcijām, kas nonāk Ventspils brīvostas uzņēmumos, pašvaldība vienmēr centusies vērst uzmanību arī mazajam komersantam, un pateicās Latvijas Biznesa savienībai par iniciatīvu “Atbalsti mazo biznesu!”. Viņš arī piebilda, ka pēdējos gados Ventspils īpašu uzmanību pievērsusi informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozarei un tādu IKT nozares uzņēmumu kā “Accenture” darbība Ventspilī, vai, piemēram, 31. oktobrī Ventspilī darbu uzsākušais IKT nozares uzņēmums  AS “EMERGN”, parāda, ka Ventspilī ir ielikti pamati uzņēmējdarbības sekmīgai attīstībai. Starp citiem labiem piemēriem indeksa autori izcēluši Ventspils Biznesa atbalsta centra izveidi, kā arī Ventspils tūrisma un ar to saistīto pakalpojumu jomas komersantu projektu līdzfinansēšanas konkursu.

Uzrunā J. Vītoliņš arī minēja, ka vēl pirms dažām nedēļām Ventspils un Valmiera Briselē vairāku desmitu projektu konkurencē saņēma apstiprinājumu turpmākos trīs gadus īstenot projektu “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” jaunu darbavietu radīšanai un speciālistu sagatavošanai un piesaistei, kas ir apliecinājums, ka arī Latvijas reģionos tiek radīti konkurētspējīgi projekti.

Foto

Autors:

Ventspils pilsētas domes

Ekonomikas nodaļa

Pēdējie pievienotie notikumi